Męska depilacja intymna Warszawa

Szukasz sposobu na pozbycie się uciążliwych włosków w okolicach intymnych? Zapraszam do Beautiful Solutions w Warszawie, czyli miejscu, gdzie profesjonalnie wykonuję zabieg męskiej depilacji intymnej. Pomogę Ci osiągnąć gładki i pozbawiony włosów wygląd bez podrażnień. Męska depilacja intymna to zabieg, który wykonuję sprawnie, dokładnie i komfortowej atmosferze.

Jakie są najczęściej stosowane metody depilacji intymnej mężczyzn Warszawa?

Usuwanie niechcianych włosków przez długi czas było zabiegiem wybieranym głównie przez kobiety, natomiast obecnie depilacja miejsc intymnych to usługa budząca coraz szersze zainteresowanie wśród mężczyzn. Istnieje wiele metod, które mogą być stosowane do usunięcia owłosienia z tych okolic, a każda metoda ma swoje zalety i wady. Metody depilacji okolic intymnych możemy wyróżnić na domowe oraz takie, na które warto umówić się w profesjonalnym salonie kosmetycznym w Warszawie.

Do metod domowych zaliczamy:

Golenie maszynką jednorazową – jest to najprostsza i najpopularniejsza metoda. Niesie niestety za sobą ryzyko skaleczeń oraz wrastania włosów. Efekt utrzymuje się krótko, a odrastające włoski są kłujące.

Golenie maszynką elektryczną – od powyższej metody różni się jedynie mniejszym ryzykiem skaleczenia i podrażnień.

Kremy do depilacji – działają poprzez rozpuszczenie włosów na powierzchni skóry. Jednak mogą one również powodować podrażnienia skóry i uczulenia. Przed wykorzystaniem tych produktów, warto zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, przed wykonaniem pełnego zabiegu.

Depilacja woskiem miękkim – w drogeriach dostępne są gotowe paski do depilacji woskiem miękkim. Z uwagi na specyfikę pracy, depilacja miejsc intymnych powinna objąć obszar jakim jest bikini klasyczne (czyli strefa poza bielizną – pachwiny).

Profesjonalne podejście – metody gabinetowe

Usuwanie włosów laserem – laserowe usuwanie włosów jest uważane za najbardziej skuteczne oraz trwałe. Jeżeli chcesz cieszyć się gładką skórą na stałe i nie dotyczą cię przeciwwskazania, ta metoda depilacji bikini będzie najlepsza. Depilację laserową rekomenduję, jeżeli jesteś pewien, że włoów chcesz pozbyć się na zawsze.

Depilacja woskiem miękkim – polega na aplikacji wosku, a następnie zerwania go przy pomocy fizelinowego paska. Włosy usuwane są razem z cebulką, więc gładką skórą ciezysz się przez długi czas.

Depilacja woskiem twardym – wosk twardy jest najbardziej odpowiedni do wrażliwych partii ciała zarówno u kobiet jak i u panów. Jest najbardziej precyzyjny, a sam zabieg jest dużo mniej odczuwalny niż przy wosku miękkim. W Beautiful Solutions depilacja mężczyzn przebiega z wykorzystaniem wlaśnie tej metody, więc rezultat trwa wiele tygodni.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Czy depilacja intymna mężczyzn jest bezpieczna?

Istnieje kilka zagrożeń związanych z męską depilacją intymną, ale są one na ogół niewielkie i łatwo ich uniknąć. Jak w przypadku każdego zabiegu, podstawą jego bezpieczeństwa jest dbanie o odpowiednią higienę i ostrożność podczas, jak i po całej procedurze. Najczęstszym zagrożeniem jest podrażnienie skóry, które może być spowodowane stosowaniem niektórych produktów lub technik usuwania włosów. Inne potencjalne zagrożenia to wrastające włoski, infekcje, oparzenie czy reakcje alergiczne. Jednak te zagrożenia można skutecznie zminimalizować wybierając renomowany salon, który stosuje bezpieczne produkty i procedury oraz profesjonalne podejście. Ponadto ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu, aby zapewnić najlepsze możliwe wyniki. Ogólnie rzecz biorąc, męska depilacja jest bezpieczna i stosunkowo mało ryzykowna, jeśli jest wykonywana przez doświadczonego specjalistę, który przeprowadzi wywiad, aby określić ewentualne przeciwwskazania i poinstruuje odnośnie pielęgnacji skóry po zabiegu usuwania owłosienia.

2. Jakie są korzyści z męskiej intymnej depilacji woskiem?

Istnieje kilka powodów, dla których depilacja męska staje się coraz bardziej popularna. Niektóre korzyści obejmują:

 • Czysty, schludny wygląd
 • Większa wrażliwość podczas zbliżeń
 • Większa przyjemność dla partnerki/partnera
 • Większa pewność siebie w sypialni
 • Łatwiejsze dbanie o higienę, szczególnie ważne u sportowców

3. Jak długo trwa usuwanie męskiego owłosienia intymnego?

Zależnie od klienta – głównie od wybranego przez niego obszaru (czy będzie to np. same bikini, czy również moszna i szpara pośladkowa). Na ogół intymna depilacja męska zajmuje od 15 do 35 minut.

4. Czy usuwanie włosów intymnych u mężczyzn jest bolesne?

Zazwyczaj zabieg męskiej depilacji intymnej jest odczuwalny, niemniej wykorzystanie do tego celu wosku twardego znacznie zmniejsza dyskomfort. Pierwszy męska depilacja intymna może być nieco bardziej bolesna z powodu mocnych i gęstych włosów. Każda kolejna jest dużo bardziej znośna, a regularność wizyt zapewni również ich mniejszą dokuczliwość. Niemniej korzyści z zabiegu, jakim jest męska depilacja miejsc intymnych są tego warte.

TIP: Co zrobić, aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia? – przygotowanie jest najważniejsze. Przed wizytą pomocne będzie skrócenie owłosienia do długości 5-10mm.

5. Ile czasu utrzymuje się efekt gładkiej skóry po depilacji okolic intymnych?

Efekty depilacji u panów utrzymuje się zwykle do 4 tygodni. Czas ten może się nieco wydłużyć lub skrócić, zależnie od indywidualnego tempa wzrostu włosów u danego klienta.

6. Co to jest depilacja Boyzilian (Manzlilian)?

Depilacja mężczyzn boyzilian to wykonanie zabiegu, w którym usuwa się całe owłosienie w okolicy łonowej czyli depilacja okolic intymnych, w tym włosy z tyłu i po bokach moszny. Termin „boyzilian” pochodzi od techniki brazylijskiej depilacji woskiem, która pozostawia niewielki trójkąt włosów w okolicy łonowej. Oczywiście jest to nazwa robocza, więc obszar objęty zabiegiem jest ustalany o indywidualne preferencje klienta. Depilacja mężczyzn boyzilian zapewnia całkowicie gładki i natychmiastowy efekt. W ostatnich latach ten wygląd stał się coraz bardziej popularny wśród młodych mężczyzn, ponieważ jest postrzegany jako bardziej higieniczny i atrakcyjny. Z zabiegu chętnie korzystają niemniej mężczyźni w każdym wieku. Warto udać się na depilację przed planowaną operacją w obrębie stref intymnych – jest to świetna alternatywa dla obowiązkowego ogolenia przed taką procedurą.

Jak wygląda zabieg depilacji intymnej mężczyzn Warszawa przy użyciu wosku twardego?

Zabieg depilacji męskich okolic intymnych jest przeprowadzany w komfortowych i dyskretnych warunkach, w osobnym gabinecie w Warszawie.

Po wykluczeniu przeciwwskazań klient otrzymuje jednorazową bieliznę, jeżeli zabieg ma obejmować jedynie okolicę bikini (czyli depilację pachwin i strefę ponad bielizną). W przypadku, kiedy włoski usuwane będą w całym obszarze (łącznie z moszną, penisem i szparą pośladkową) najwygodniej położyć się bez bielizny. Niemniej na życzenie klienta może ona pozostać.

Skóra zostaje oczyszczona specjalnym preparatem, a następnie zabezpieczona oliwką. Taka odwrotna procedura powoduje, że depilacja męskich okolic intymnych jest znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna.

Następnie jednorazową szpatułą nakładane są i formowane łatki z wosku, które po chwili tężeją i zostają zrywane wraz z włosami. Praca w technice one-dip (czyli końcówka, która dotknęła ciała, nigdy nie wraca do podgrzewacza) gwarantuje sterylność i najwyższą higienę zabiegu.

Klient decyduje, jaki konkretnie obszar chce wydepilować. Mężczyźni korzystający z zabiegu najczęściej jednak życzą sobie całe bikini klasyczne jak i całą strefę intymną.

Depilacja męska wykańczana jest preparatami antyseptycznymi oraz zabezpieczona specjalnym balsamem łagodzącym, który zapobiega wrastaniu włosów.

Produkty używane do zabiegu są najwyższej jakości, wosk twardy jest dedykowany specjalnie na delikatne partie ciała (bikini, pachy czy twarz). Mężczyźni doceniają i widzą różnicę już na pierwszym zabiegu, jeżeli wcześniej zdecydowali się już na tą depilację.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem i zalecenia po

 • Przyjmowanie niektórych leków (np. doustne leki przeciwtrądzikowe – pochodne witaminy A) – powodują, że w trakcie kuracji skóra może być wrażliwa i bardziej podatna na uszkodzenie
 • Nieleczona lub niestabilna cukrzyca, świeża opalenizna, żylaki, obrzęki
 • Uszkodzenia, otarcia skóry oraz aktywne infekcje w obszarze zabiegu depilacji – może to skutkować zaognieniem już istniejącego problemu oraz wydłużeniem procesu gojenia.
 • Trwająca seria depilacji laserowej – laser, aby był skuteczny wymaga obecności włosków. Jeżeli wykonujemy depilację owłosienia woskiem, sprawiamy, że depilacja laserowa będzie mniej efektywna, ponieważ włosy wraz z cebulkami nie pojawią się na skórze przez kilka tygodni. Jedyną opcją łączenia obu procedur, jest wykonanie woskowania do kilku dni po zabiegu laserowym. W ten sposób włosy odrosną do kolejnej sesji i nie wpłyną na efektywność depilacji laserowej. Na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że nie po każdym typie lasera takie połączenie będzie bezpieczne, a jeśli tak, to męska depilacja intymna powinna odbyć się wyłącznie z użyciem wosku twardego.
 • Po zabiegu depilacji u mężczyzn zawsze informuję Klienta o konieczności wstrzymania się ze zbliżeniami przez co najmniej dobę oraz odłożyli wizytę na solarium, basenie czy saunie przez 3 dni.
 • Ważna jest kwestia pielęgnacji domowej – należy unikać preparatów z zawartością alkoholu oraz gorących kąpieli przez 3 dni.
 • Na wizytę warto przygotować wygodne przebranie, aby uniknąć otarć odzieżą – skóra w dniu zabiegu może być nieco bardziej tkliwa