Zabiegi na twarz Pruszków

Zabiegi na twarz to bardzo szeroki dział procedur. Od zabiegów kwasami, oczyszczanie manualne, mezoterapię mikroigłową, usuwanie prosaków, po zabiegi kosmetyki białej, czyli nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne.

Terapie obejmują szeroką gamę zabiegów na przebarwienia, trądzik, blizny, rozszerzone pory, rumień, popękane naczynka, zabiegi medycyny estetycznej. Wśród rozwiązań znajdują się propozycje, na drobne zmarszczki, przywracają młodzieńczy wygląd, elastyczność skóry twarzy, stymulują produkcję kolagenu czy działają jak lifting skóry i poprawa owalu twarzy.

Zabiegi na twarz z użyciem peelingów chemicznych

W klinice wykorzystuję peelingi chemiczne, inaczej kwasy, które stanowią szeroką gamę zabiegów oraz są wyjątkowo skuteczne zabiegi. Stosuję nie tylko na twarzy, ale również do okolic oczu czy powiek oraz szyi, dekoltu, pleców i innych części ciała.

Ich działanie jest skierowane na niemal każdy problem skórny. Dysponuję ponad trzydziestoma preparatami, które indywidualnie łączę i ubieram w personalizowane procedury, dopasowane do potrzeb skóry.

W większości przypadków dyskomfort zabiegów jest minimalny, a przeciwwskazania nieliczne. Często pojawiają się wątpliwości, czy kwasy zawsze muszą złuszczać, aby były to skuteczne zabiegi? Zapraszam Cię na bezpłatną konsultację, aby odpowiedieć na każde pytanie. Jestem do usług – klinika znajduje się w Pruszkowie. Temat zabiegów peelingami rozwijam TUTAJ

Zabiegi na twarz – mezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej szczególnie polecam, jeśli skóra jest cienka, ma poszarzały koloryt, przebarwienia, traci jędrność, ma nierówną strukturę. Ma silne działanie stymulujące poprzez mechanizm mikrouszkodzenia, a w konsekwencji pobudzenia do autoregeneracji.

Zwiększa się elastyczność skóry twarzy, polepsza się jej ogólny wygląd, zabieg ma silnie działanie ujędrniające twarz. Świetnie nadaje się również na osłabione włosy. Temat zabiegu mezoterapii mikroigłowej szerzej omawiam TUTAJ

Zabiegi oczyszczające – oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne to standardowa procedura. W klinice Beautiful Solutions nie trzymam się sztywnych schematów – wszystkie zabiegi na twarz Pruszków są indywidualnie komponowane.

Preparaty dobieram podczas zabiegu, niemniej każdy z nich ma wspólne elementy takie jak złuszczanie (chemiczne, enzymatyczne, ultradźwiękami – głowica do kawitacji), oczyszczanie mechaniczne, maski, serum. Oczyszczanie jest wykonywane manualnie lub przy pomocy odpowiednich preparatów oraz urządzień. Wybór elementów zależy od tego, w jakim stanie jest skóra.

Po zabiegu mogą utrzymywać się niewielkie zaczerwienienia, które znikają w krótkim czasie.

Usuwanie prosaków

Usuwanie prosaków to z pozoru prosty zabieg – wystarczy nakłuć zmianę, a następnie usunąć ją mechanicznie. Niestety to przyniesie tylko chwilową poprawę. Przy takim postępowaniu nawrót w tym samym miejscu jest niemal pewny.

Najskuteczniejszą metodą usuwania tego typu zmian jest radiotermoliza. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, aby pozbyć się prosaków na stałe. W przypadku usuwania zmian na ustach zazwyczaj potrzeba trzech zabiegów. Więcej o usuwaniu prosaków przeczytasz TUTAJ.

Usuwanie naczynek

W mojej klinice w mieście Pruszków zabiegi usuwania naczynek wykonuję metodą radiotermolizy. Zabiegi te mogą być wykonywane cały rok.

Niemniej w okresie letnim należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Usuwane mogą być zmiany naczyniowe takie jak teleangiektazje (potocznie pajączki) lub zmiany plamki wiśniowe (rubiniaki).

Usuwanie włókniaków

Włókniaki to łagodne zmiany w kolorze skóry. Najczęściej występują na powiekach, w okolicy szyi oraz pach. Do wyeliminowania włókniaka wystarczy zwykle jeden zabieg radiotermolizy. Głowica emituje falę radiową, która przyciąga płyny i zmiana jest osuszana, a następnie po kilku dniach samoistnie odpada nie pozostawiając śladów.

Redukcja przebarwień

Zabiegi na twarz redukujące przebarwienia składają się z kilku etapów oraz technik łączonych. Wiele zabiegów medycyny estetycznej proponuje szybkie rozwiązania dla usuwania przebarwień, niemniej sukces wymaga cierpliwości i regularnej współpracy z kosmetologiem.

Aby znacząco poprawić wygląd przeprowadzam całoroczny program zabiegów, głównie przy skórze, której dotyczą przebarwienia hormonalne. W kuracji łączę peelingi chemiczne, stymulatory, mezoterapię mikroigłową.

Bardzo ważnym elementem kuracji jest ochrona przeciwsłoneczna oraz stosowanie odpowiedniej kuracji domowej, w szczególności skierowanej na hamowanie procesu melanogenezy.

Terapia trądziku młodzieńczego i dorosłych

W Pruszkowie istnieje niejedna klinika, która oferuje różne rodzaje usług i zabiegi na twarz zwalczającze trądzik. Jest to jedna z najpowszechniejszych dermatoz skóry twarzy i pleców. Jej przyczyna bywa bardzo złożona, od zaburzeń hormonalnych, niewłaściwie dobranej pielęgnacji domowej, po dysbiozy układu pokarmowego, zakażenia pasożytnicze czy wpływ środowiska.

Nie ukrywam, że ten dział terapii kosmetologicznych jest mi szczególnie bliski, nieustannie zgłębiam działanie wyżej wymienionych czynników na skórę. Pełna terapia skóry trądzikowej to zabiegi wykonywane co 7-14 dni, obejmująca od 6 do 12 spotkań. Ilość zabiegów zależna jest od przyczyn i rodzaju trądziku oraz jakości i systematyczności współterapii domowej.

Terapia trądziku różowatego

Trądzik różowaty również należy do grupy często spotykanych dysfunkcji skóry twarzy. Podłożem choroby są problemy naczyniowe, a dokładnie ich kruchość, zbyt cienka ścianka oraz tendecja do utrwalania powstałego rumienia. Może rozwijać się do postaci ostrych, nawet z zajęciem oczu.

Ważne, aby nie ignorować jego pierwszych objawów. Jeżeli zauważasz, że rumień pojawiający się np. po wysiłku fizycznym czy dużych zmianach temperatur, pozostaje na twarzy długo, to czas, aby rozpocząć zabiegi mające na celu wzmocnienie naczyń oraz uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego skóry twarzy.Trądzik różowaty w postaci grudkowej najczęściej traktuję peelingami chemicznymi. Wybitne działanie terapeutyczne wykazują w szczególności kwas azelainowy oraz laktobionowy.

Redukcja blizn

Terapia blizn to dział, który obecnie intensywnie rozwijam. Zajmuję się niwelowaniem blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych, po cesarskim cięciu, rozstępami (rozstęp jest rodzajem blizny), przerostowych.

Zabiegi obejmują opracowywanie blizn przy pomocy precyzyjnie wykonywanych pojedynczych nakłuć, w odpowiednich miejscach blizny, wspomaganie preparatami inżynierii tkankowej (wśród nich między innymi stymulatory tkankowe, regulatory procesów zapalnych, czynniki wzrostu różnego rodzaju i wiele innych), które można wprowadzać również przy pomocy fal radiowych lub fonoforezy.

Oprócz tego unikalne kwasy odpowiednio dobrane do rodzaju blizny. Są to kwasy nie wykazujące działania złuszczającego, np. madekasowy, protokatehowy. Dzięki zastosowaniu tych preparatów orach techik można ponadto uzyskać wypłycenie zmarszczek na twarzy oraz wokół oczu i powiek, następuje poprawa owalu twarzy, stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Efekty zabiegu są mogą być porównywalne do zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi na drobne zmarszczki i stymulujace produkcję kolagenu

Zabiegi na twarz tego typu mają sprawiają, że skóra staje się silnie nawilżona, jędrna i zagęszczona. Dzięki temu możesz cieszyć się młodym wyglądem dłużej. Najczęściej stosowaną substancją aktywną do pozbycia się zmarszczek jest kwas hialuronowy. Typ skóry twarzy w tym wypadku w większości przypadków nie ma znaczenia. Każdy typ skóry po zastosowaniu tego preparatu zostanie nasycony wodą, co sprawia, że drobne zmarszczki zostają wypłycone, dzięki temu, że kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w skórze. A odwodnienie skóry to pierwsza przyczyna powstawania zmarszczek.

Najpopularniejszym zabiegiem, który wykorzystuje kwas hialuronowy jest mezoterapia mikroigłowa. Przy tym połączeniu stymulowana jest produkcja własnego kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Mikronakłuwanie działa długofalowo, szczególnie gdy zabiegi wykonywane są w serii, a podawanie kwasu na skórę odbywa się również w domu.

Odpowiedni preparat kosmetolog proponuje po wcześniejszej konsultacji, kiedy to przeprowadza dokładny wywiad, Ważna jest jakość preparatu – wszelkie wątpliwości rozwieję na bieżąco, podczas zabiegu oraz w razie potrzeby – po konsultacji telefonicznej. Dzięki temu jesteś pewna/pewny, że realnie poprawisz stan skóry twarzy, zredukujesz głębokość oraz ilość zmarszczek, a cera odzyska młodzieńczy wygląd.

Zabiegi dla cery naczynkowej

Analizując przyczyny problemów skóry naczynkowej, dotychczasowe podejście do jej traktowania okazuje się niewystarczające. W większości przypadków sedno nie leży w samych naczyniach krwionośnych, a w niewystarczającej ich kompresji. Kompresję tą wywierają poduszeczki kolagenowe wokół nich oraz ścieńczenie naskórka, przez co siateczka naczyń staje się bardziej widoczna. W moich kuracjach dla cery naczynkowej łączę zabiegi na twarz stymulujące produkcję kolagenu oraz bezpośrednio wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.Olbrzymią rolę tutaj pełnią również czynniki antyoksydacyjne, ponieważ zbyt duża ilość wolnych rodników przekłada się na osłabienie wszystkich elementów macierzy skórnej, czyli kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego czy sieci kapilarnej.

Zabiegi na twarz Pruszków – Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Jak wygląda cera po zabiegach na twarz Pruszków?

Zależnie od zabiegu twarz może być zaczerwieniona od kilku godzin do maksymalnie 3 dni. Oferuję również zabiegi na twarz tzw. bankietowe. Skóra po nich jest rozjaśniona, nawilżona, pojędrniona i gotowa na wielkie wyjście. Również w przypadku skóry podrażnionej, gdzie celem jest jej ukojenie, zabieg przyniesie jej wyraźne wyciszenie.

Czy po zabiegach na twarz muszę stosować kremy z filtrem?

Po większości zabiegów na twarz należy stosować kremy z filtrem. Szczególnie po zabiegach z użyciem złuszczających peelingów chemicznych oraz mezoterapii mikroigłowej. Przy tendencji do przebarwień różnego pochodzenia, fotoprotekcja powinna znaleźć się w Twojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Czy zabiegi z kwasami można wykonywać cały rok?

Oczywiście, ponieważ wśród kwasów, czyli peelingów chemicznych, jest szeroka grupa takich, które nie mają potencjału złuszczającego ani uwrażliwiającego na promieniowanie słoneczne. Wręcz odwrotnie, są też takie, które wzmacniając naturalną odporność skóry na poparzenia, np. kwas ferulowy czy fitowy.

Jakie zabiegi kosmetologiczne można wykonywać podczas doustnych kuracji przeciwtrądzikowych?

Podczas kuracji antybiotykiem (np. Tetralysal) lub retinoidami (np. Izotek, Roaccutane) w szególności warto zadbać o odbudowę skóry i jej bariery hydrolipidowej. Dzięki temu leczenie przebiegnie z mniejszym zniszczeniem skóry i możemy uniknąć wielu powikłań. Do tego zadania świetnie sprawdzają się nawilżające i odbudowujące kwasy, np. azjatykowy oraz produkty inżynierii tkankowej, na których to z wielką satysfakcją pracuję.

Czy można wykonywać zabiegi na twarz w ciąży?

Jak najbardziej, szczególnie delikatne zabiegi nawilżające skórę twarzy, szyi i dekoltu. Niekiedy w trakcie ciąży na skórze pojawia się trądzik. Ten problem jestem w stanie załagodzić odpowiednimi preparatami, bezpiecznymi w ciąży oraz profesjonalną pielęgnacją domową.

Jak często powinny być wykonywne zabiegi na twarz?

Zabiegi na twarz wykonywane powinny być regularnie. W przypadku peelingów chemicznych zabieg odbywa się co 7-14 dni. Mezoterapia mikroigłowa wymaga nieco dłuższych odstępów – 14-28 dni zależnie od celu i głębokości nakłuć. Oferuję również procedury, których celem jest regularne odświeżanie skóry. Takie zabiegi na twarz mogą być wykonywane raz w miesiącu.

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby zauważyć poprawę skóry twarzy?

Najlepsze rezultaty osiągamy realizując serię ok. 6 zabiegów. W przypadku bardziej złożonych kuracji, np. na przebarwienia czy problemy trądzikowe, potrzebna jest dłuższa współpraca.

Zazwyczaj wykonujemy wtedy podstawową serię sześciu spotkań, następnie odstępy możemy wydłużyć. Zmieniają się również procedury oraz kierunek działań tak, aby zadbać o skórę kompleksowo.

Czy na podrażnioną twarz zabiegi są dobrym pomysłem?

Oferuję wiele zabiegów dla podrażnionej i uszkodzonej skóry twarzy i ciała. Pomogę również w przypadku skóry z aktywną alergią, aby ją złagodzić i przywrócić komfort. Kosmetologia zdecydowania wykracza już poza kosmetykę białą.

Czy zabiegi kosmetologiczne na okolice skóry oczu i powiek mogą działać jak zabiegi medycyny estetycznej?

Kosmetologia dysponuje wieloma narzędziami, które realnie poprawiają stan skóry twarzy, jak i okolic oczu. Mogą to być zabiegi z użyciem kwasów stymulujących, bardzo delikatnego mikronakłuwania lub dedykowany zabieg z 30% kompleksem retinolowym.

Rezultaty tego zabiegu są zaskakująco widoczne. Jeżeli problem jest związany z wodą, np. opuchnięcia wokół oczu, doskonałym i skutecznym narzędziem jest drenaż limfatyczny tej okolicy.

Czy długotrwała redukcja zmarszczek jest możliwa?

Czasu ani skóry twarzy nie oszukamy, niemniej możemy nauczyć się z nią współpracować. Doświadczony kosmetolog zna mechanizmy funkcjonowania skóry oraz doszuka się przyczyn jej przedwczesnego starzenia.

W związku z tym przemyślana i zaplanowana kuracja w gabinecie oraz dokładnie określona pielęgnacja domowa są w stanie znacząco spowolnić powstawania i pogłębiania zmarszczek. W przypadku rozpoczęcia współpracy przed pojawieniem się pierwszych widocznych oznak starzenia, czyli zastosowaniu działań profilaktycznych, będziesz cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą skórą znacznie dłużej.